لیزر بوتاکس وزیبایی نگار –دکتر الهام کاکاوند

لیزر بوتاکس وزیبایی نگار

نمونه کارهای کاشت مو 

لیزر بوتاکس و زیبایی نگار با مدیریت دکتر الهام کاکاوند در خصوص ارائه خدمات پوست و مو با بهترین کیفیت در خدمت مراجعه کنندگان محترم میباشد لیزر موهای زائد و بوتاکس و مزوتراپی ، لایه برداری، میکرونیدلینگ و میکرودرم   و ... از خدمات این مرکز است در لیزر بوتاکس و زیبایی نگار همه کارها توسط پزشک انجام میشود . در این مرکز اپراتور نداریم . از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت استفاده میشود .

 

معرفی انواع بوتاکس

لیزر موهای زائد


بوتاکس

بوتاکس، از بوتاکس و اثرات آن چه میدانید؟

بوتاکس یک سمّ است، قویترین سمی که بشر تاکنون شناخته است.  از این خاصیت امروزه برای درمان بیش از ۵۰ نوع بیماری استفاده میشود. همچنین تزریق آن در زیباسازی بدن و بخصوص صورت کاربرد وسیعی دارد بنحوی که تزریق بوتاکس در حال حاضر شایعترین اقدام برای زیبایی‌ در جهان است.

استفاده‌های درمانی و زیبایی‌ آن از چه زمانی آغاز شد و بیشتر در چه مواردی به کار میرود؟

از دههٔ ۵۰ قرن بیستم استفادهٔ درمانی و از اواسط دههٔ ۸۰ کاربرد زیبایی‌ آن شروع شد. در درمان بیماریهأیی که به علت زیادی فعالیت و گرفتگی ماهیچه ها در چشم، صورت، گردن، حنجره، مری و اندامهای بکار میرود. در زیبایی‌ نیز برای از میان بردن چین و چروک هآئی که به دلیل فعالیت بیش از حد ماهیچه‌ها بوجود آمده‌اند استفاده میشود.

مکانیزم اثر بوتاکس چیست؟

ماهیچه‌ها برای فعالیت و شروع انقباض باید از اعصاب دستور بگیرند. فرمان عصبی بواسطه ماده ای شیمیایی بنام استیل کولین به ماهیچه می‌رسد. بوتاکس از ترشح این ماده جلوگیری مینماید. این عمل مشابه ان است که عصب یک ماهیچه موقتا قطع شود. در این حالت عضله دیگر منقبض نشده وضعیف میشود.

آیا فلج شدن عضله بعد از تزریق بوتاکس همیشگی است؟

خیر. اثربوتاکس بین ۲ تا ۶ ماه می‌باشد و پس آن ترشح استیل کولین مجددا آغاز شده و عضله شروع به حرکت و انقباض می‌کند.

چه مقدار ازبوتاکس به منظور درمانی و زیبایی‌ استفاده میشود؟

مقدار بوتاکس بر اساس واحد محاسبه میشود ، با توجه به خطرناک بودن بوتاکس باید بین دوز درمانی و کشندهٔ بوتاکس فاصلهٔ زیادی باشد. در تزریقات زیبایی‌ حدوداً ۱۰۰ واحد بوتاکس و در موارد درمانی حداکثر ۶۰۰ واحد بوتاکس به کار میرود، این در حالیست که دوز کشندی بوتاکس بیش از ۳۰۰۰ واحد است.

بوتاکس  به چه شکلی‌ است و چگونه نگهداری میشود؟

بوتاکس به شکل تزریقی و به دو نام بوتاکس و دیسپورت می‌باشد. البته امروزه در بیشتر نقاط دنیا از جمله در ایران نوع بوتاکس آن مصرف میشود. نحوه نگهداری بوتاکس نیز مهم است. عمر آن کوتاه بود و حتما باید در دمای -۵ درجه سانتیگراد نگهداری شود، در غیر اینصورت اثر آن از بین میرود.

چگونه تزریق بوتاکس در صورت میتواند چین و چروک را از بین ببرد؟

تمامی‌ حرکات صورت از جمله حرکات احساسی‌ و عاطفی صورت توسط عضلاتی که درست زیر پوست قرار دارند انجام میشود. فعالیت و انقباض بیش از اندازهٔ این عضلات باعث بوجود آمدن خطوطی در صورت میشود. کار بوتاکس از کار انداختن موقت این ماهیچه هاست.

تزریق بوتاکس بیشتر برای چه نواحی توصیه میشود؟

مناسب ترن جائی‌ که بوتاکس تزریق میشود پیشانی است. با تزریق در این منطقه می‌توان خطوط عمیقی که بین دو ابرو ایجاد میشود که به آنها خط اخم گفته میشود و  همچنین خطوط عرضی پیشانی را برطرف کرد. بعلاوه خطوط ریز کنار چشم هم خیلی‌ خوب به این تزریق جواب میدهند. چنانچه انتخاب بیمار و روش تزریق بوتاکس صحیح باشد نتایج برای این نقاط بسیار درخشان و راضی‌ کننده است.

مزایای بوتاکس

آیا می‌توان با تزریق بوتاکس  به بالا بردن ابرو هم کمک کرد؟

بلی، چنانچه تزریق بوتاکس به روش خاصی‌ انجام شود، کناره های ابرو به سمت بالا میرود که البته این امر مطلوب بسیاری از افراد بخصوص خانم هاست.

بجز پیشانی می‌توان بوتاکس را درنقاط دیگر هم تزریق کرد؟

همانگونه که ذکر شد بیشترین جائی‌ که بوتاکس تزریق میشود پیشانی، خط اخم و کنار چشم است که چنانچه تزریق بوتاکس درست انجام شود عوارضی نداشته و از نتیجهٔ بسیار خوبی برخوردار است. تزریق بوتاکس را می‌توان برای از بین بردن خطوط زیر چشم، اطراف لب، خط خنده و خط زیر و کنار گوشه های لب نیز استفاده کرد، منتها باید به میزان کم و توسط فرد بسیار مجرب انجام شودچون احتمال بروز عوارض در این نقاط بیشتر است .

آیا در گردن هم می‌توان بوتاکس تزریق کرد ؟

ماهیچهٔ نازکی بنام پلاتیسما به زیر پوست گردن می‌چسبد که به مرور زمان و با افزایش سنّ فعالیت و انقباضش بیشتر و ضخیمتر میگردد. این امر سبب بوجود آمدن خطوط برجسته ای در دوطرفه خط وسط گردن میشود و به فرد ظاهری مسن میدهد. تزریق بوتاکس در چند نقطه این ماهیچه باعث شل شدن آن و در نتیجه آزاد گردیدن پوست شده و گردن سفتتر و جوانتر به نظر میرسد.

بوتاکس در چه مواردی نباید مصرف شود؟

الف- کسانیکه سابقه حساسیت به بوتاکس دارند.

  ب- کسانیکه بیماریهای عفونی و التهابی فعال در صورت و اطراف آن دارندنباید بوتاکس تزریق کنند.

 ج- در دوران حاملگی‌ و شیردهی نباید بوتاکس تزریق گردد

د- ابتلا به برخی‌ بیماریها ی عصبی و روانی‌ 

ه- مصرف برخی‌ داروها مخصوصا داروهای قلبی

و- در کسانی‌ که پوست خیلی‌ ضخیم یا چین و چروک عمیق دارند نتیجه‌ چندان مطلوبی ندارد.

آیا این دارو در کسانی‌ که فشار خون بالا، دیابت، بیماریهای مزمن دیگر دارند (بجز مواردی که در بالا ذکر شد) مجاز است؟

به دلیل آنکه بوتاکس تاثیری بر این بیماریها ندارد مصرفش بلامانع است ولی‌ حتما باید پزشک را در جریان گذشت.

آیا سنّ و جنس تاثیری در اثرگذاری بوتاکس دارد؟

خیر. مصرف آن در سنین بالاتر از ۲۰ سال (بمنظور زیبایی‌) مجاز است و زن و مرد نیز میتوانند ازبوتاکس استفاده کنند. تاثیر آن نیز در افراد مختلف مشابه است. تنها گروه کوچکی از افراد نسبت به بوتاکس مقاومند و تاثیری بر آنان ندارد که البته ربطی‌ به سنّ و جنس ندارد.

عوارض بوتاکس چیست؟

خوشبختانه عوارض عمومی همچون مسمومیت و یا آلرژی بسیار نادر است، تنها برخی‌ افراد از ضعف شکایت میکنند که ظرف ۳ تا ۴ روز برطرف میشود. بیشتر عوارض بوتاکس موضعی است. تورّم، کبودی و خونمردگی گاهی دیده میشود که تا یک هفته خود به خود برطرف میگردد. مهمترین عوارض بوتاکس مربوط به ۳ چیز است، تزریق بیش از اندازه بوتاکس ، تزریق نابجا بوتاکس  و انتشار بوتاکس به نقاط اطراف که مورد نظر و قابل پیش بینی‌ نیستند. در نتیجه ممکن است عضلات یا بیش از اندازه ضعیف شوند یا عضلات اطراف از کار بیفتند. علامت اینها در پیشانی و اطراف چشم افتادگی ابرو، و بینی، افتادگی پلک، در اطراف دهان افتادگی دو گوشهٔ دهان و اشکال در غذا خوردن، و در گردن اگر عمیق تزریق شود اشکال در بلع و صدا میگردد. گاهی اوقات نیز ممکن است عدم تقارن در دوطرف صورت به دلیل تزریق نامساوی و یا تفاوت در جذب بوجود آید مثلا ابرو در یک طرف بالاتر از طرف مقابل باشد. باید در نظر داشت که تمامی این عوارض موقتی بوده و پس از 2 تا 3 ماه خوب میشود.

چه نکاتی‌ باید پس از تزریق بوتاکس توسط بیمار رعایت شود؟

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

جهت جذب بهتر بوتاکس توسط ماهیچه‌ها و جلوگیری از انتشار آن به نقاط مجاور بهتر است این مسائل رعایت شوند:

الف- بمدت ۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس نباید دراز کشید.

ب- روی محل تزریق بوتاکس را نباید ماساژ داد.

ج- به مدت چند ساعت از کیسهٔ یخ روی محل‌های تزریق بوتاکس استفاده شود.

د- عضلاتی که در آنها بوتاکس تزریق شده را به طور ارادی منقبض کرد.

تاثیر گذاری بوتاکس

اثرات بوتاکس

انتظار نداشته باشید که بعد از تزریق بوتاکس پوست شما دچار تغییرات شگرف شود ، این تغییرات که در رابطه با آن صحبت کردیم بعد از حدود سه تا هفت روز زمان لازم دارد تا نمایان شوند . در واقع اثر گذاری بوتاکس 3 تا 7 روز بعد از تزریق آغاز می شود و در هفته ی دوم به اوج تاثیر گذاری خود خواهد رسید .

تزریق بوتاکس اطراف چشم

امروزه بوتاکس در موارد بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد .این ماده ی مفید که نوعی سم است با تزریق در عضلات بدن باعث تضعیف عضلات آن شده و رفته رفته عصب های آن را فلج میکند . نتیجه ی این فلج عضلانی تحرک کمتر و جلوگیری از ایجاد خط و خطوط در آن ناحیه است . در واقع با تزریق بوتاکس می توانید مانع ایجاد چین و چروک در اطراف پیشانی و چشم ها بشوید .با تزریق این ماده در دور چشم نیز میتوانید تا حد زیادی از آسیب های وارد شده به این ناحیه را بکاهید . چین و چروک ایجاد شده در دور چشم معمولا به دلیل خندیدن های عمیق و یا بالارفتن سن ایجاد میشوند . از بین بردن این خطوط خنده و چروک های سطحی و عمقی با تزریق بوتاکس قابل درمان بوده و نتایج مطلوبی به بیمار تحویل می دهد.در واقع بوتاکس می تواند نقش جوانسازی در پوست را داشته باشد و به راحتی برای مدت 6 ماه تا یک سال از ایجاد پیری پوست جلوگیری نماید . همانطور که می دانید تزریق بوتاکس نیاز به تمدید دارد ، زمان تمدید رابطه ی مستقیمی با نوع بوتاکس و نوع پوست بیمار دارد ، بنابراین زمان تقریبی آن از 4 ماه تا یکسال برآورد می شود .بوتاکس هیچ گونه عارضه ای برای پوست ندارد و معمولا بعد از ده روز تاثیرات ان در پوست قابل مشاهده است . تزریق این ماده ی مفید در دور چشم ها میتواند باعث پرکنندگی پوست و از بین بردن چروک های سطحی آن شود . همچنین با فلج عضلات این قسمت می تواند مانع ایجاد خطوط عمیق در این ناحیه می شود .

بخشی از سوالات رایج افراد در زمینه تزریق بوتاکس را در اینجا پاسخ خواهیم داد. در صورتی که سوال شما در اینجا وجود ندارد آن را با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت به آن پاسخ دهیم.

در صورت قطع تزریق بوتاکس پوست دچار افتادگی بیش از پیش نخواهد شد؟

خیر.این مشکل پیش نخواهد آمد و بعد از اتمام مدت اثر دارو عضلات آرام آرام شل خواهد شد و به حالت اول باز خواهد گشت اما افتادگی بیش از پیش نخواهد بود.

مدت زمان لازم برای انجام بوتاکس چه مدت خواهد بود؟

در صورتی که فرد تحمل نماید این تزریق بیش از چند دقیقه طول نخواهد کشید و ظرف مدت چند دقیقه اتمام خواهد یافت.

بوتاکس را می توان برای تمام نواحی صورت انجام داد؟

خیر.این امر برای تمام نواحی صورت امکان پذیر نخواهد بود.زیرا به برخی از نواحی صورت نیمی توان بوتاکس را تزریق نمود و این کار باعث می شود فرم طبیعی صورت غیر طبیعی شود.

استفاده از بوتاکس در ترمیم چروک های ناشی از انقباض عضلات صورت در بیماران بسیار مفید است و جایگزین بعضی از اعمال جراحی و تهاجمی شده است ولی متاسفانه تصویر غلطی از نتایج بوتاکس وجود دارد  و افراد انتظارات بالایی ازآن دارند .

بوتاکس (BOTOX) در واقع سم نوع A این باکتری است که استاندارد شده و جنبه درمانی پیدا کرده است که در سال 2002 توسط FDA مورد تایید قرار گرفته است.

بوتاکس (BOTOX) برای کاهش چین و چروک هایی موثر است که عامل آن ها انقباض عضلات هستند و برای دیگر چروک های پوستی که به دلیل افتادگی پوست و یا کاهش حجم زیر پوست و یا پیری شکل گرفته اند ، موثر واقع نمیشود.

بوتاکس درمان استاندارد برای چروک خطوط خنده در گوشه کناری چشم و عضلات اخم و بالا برنده پیشانی می باشد. استفاده از بوتاکس در نواحی دیگری مانند گوشه لب، خطوط گردن و بعضی نقاط دیگر با رعایت احتیاط و به تشخیص پزشک قابل انجام می باشد. بوتاکس در درمان عدم تقارن صورت و تعریق زیاد کف دست و پا نیز موثر می باشد. از موارد دیگر قابل ذکر  اثر بسیار خوب آن در درمان سردرد های میگرنی است که بسیار معجزه آسا است.

در کسانی که چین های پوستی عمیق پیدا کرده اند بوتاکس حداکثر می تواند اخم و یا انقباض فعال را محدود کند و قادر به بازکردن چین های عمیق به طور کامل نمی باشد. بوتاکس می تواند به عنوان مکمل در بعضی از جراحی های صورت مانند لیفت ابرو و ترمیم اسکار در مناطقی که عظلات فعالی در زیر اسکار وجود دارد، نیز کارامد باشد. نام مرسوم دیگر بوتاکس دیسپورت (Dysport) است و البته زئومین (Xeomin) هم نام فرم جدید بوتاکس است که در حال ورود به بازار می باشد

بی حسی قبل از بوتاکس

پماد زایلاپی مورد استفاده: بی حسی موضعی صورت قبل از تزریق بوتاکس و کاربردن انواع لیزر...

موارد مصرف:

این دارو به عنوان بی حس کننده موضعی در جراحی‌های کوچک ،لیزرموی زائد,اپیلاسیون

راهنمائيهاي عمومي :


قبل از مصرف اين دارو در موارد زير با پزشك مشورت كنيد :
-
در صورت داشتن سابقه حساسيت به ليدوكائين ، پريلوكائين و يا هر نوع بي حس كننده موضعي ديگر ، ساير غذاها ، رنگها و مواد محافظ.
-
در صورت مصرف گلزيليتين ، توكائينيد ، سولفوناميدها ، استامينوفن ، كلروكين ، داپسون ، نيتروفورانتوئين ، نيتروگليسيرين ، نيتروپروسايد ، پاراآمينوساليسيكيب اسيد . فناستين ، فنوبارتبيال و پريماكين .
-
در صورت وجود مشكلات پوستي از جمله اگزما ، سوختگي ، زخم و يا بريدگي پوست ، ابتلا به كمبود آنزيم گلوكز ، مت هموگلوبينمي و بيماريهاي كبدي .
-
اين دارو در نوزاداني كه زودتر از موعد به دنيا آمده اند ( سن جنيني كمتر از 37 هفته ) و يا كودكان كوچكتر از 12 ماه كه داروهاي ايجاد كننده مت هموگلوبينمي مصرف مي كنند نبايد بكار رود .
 

برخی از خدمات دیگر دکترالهام کاکاوند :

میکرودرم

هیدرودرم

لیزر موهای زائد

لیفت با نخ

میکرونیدلینگ

مزوتراپی

تغذیه و رژیم درمانی

PRP

تزریق ژل

رفع تیرگی و گودی زیر چشم

برداشتن انوا خال و ضایعات گوشتی

جوانسازی و لیفت صورت و گردن و دستها

اصلاح خط خنده و خط اخم

زاویه دار کردن چهره و...

شما عزیزان برای مشاوره رایگان در خصوص هریک از خدمات می توانید به تلگرام پیام بدهید

مشاوره در تلگرام 09197512367

 لیزر بوتاکس وزیبایی نگار
آدرس:میدان ونک ،کوچه نگار ،نبش کوچه تلاش ،پلاک یک ،ساختمان پزشکان نگار ،طبقه اول ،واحد3،مطب دکتر الهام کاکاوند

1 دیدگاه

  1. میترا گفت:

    سلام خانم دکتر ممکنه تفاوت مارکهای مختلف بوتاکس رو بفرمائید متشکرم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

f